Psychologie

Co nám říkají sny?

Co nám říkají sny? Každému z nás se zdají sny, některé jsou příjemné, jiné už méně. Mnozí lidé věří, že sny mají určitý význam. Víra ve význam snů není nic nového, velký důraz na něj kladli starověcí Egypťané, Řekové, Indové, Číňané a indiánské kmeny. Někdy nám sny neřeknou naprosto nic, jindy nám však mohou sdělit velmi důležité věci.

Čtěte více...

Spánková paralýza

Spánková paralýza Postel je místo odpočinku, místo, kde by se každý z nás měl cítit bezpečně, místo, kde by každý z nás měl nabrat síly. Někdy se však postel může stát místem, kde jsme nejvíce zranitelní. Místem, kde na nás číhá spánková paralýza, která nás dokáže znehybnit a pořádně vyděsit.

Čtěte více...

Stres, nepřítel klidu a zdraví – jak se naučit s ním pracovat?

Stres, nepřítel klidu a zdraví – jak se naučit s ním pracovat? Co jsou nejčastější příčiny stresu? Ztráta práce, hledání práce, nevhodná práce, rozchody, hádky, termíny, příliš silné emoce, tajemství, výchova dětí, starost o nemocné příbuzné, dopravní zácpy, hluk, zima, teplo, zprávy ze světa, neohleduplní kuřáci nebo sousedi, špatný den, málo volného času, finanční problémy, nuda, moc práce, podvod, nevěra, nespokojenost s vlastním vzhledem, zdravotní stav... Tak se dá pokračovat do nekonečna. Stres na nás útočí neustále a ze všech stran. Víme jak se mu bránit?

Čtěte více...

Vliv pohybu na naši psychiku

Vliv pohybu na naši psychiku Pohyb má vliv nejen na naše zdraví, ale i na psychický stav. Při dostatku fyzické aktivity se cítíte lépe a také vám to dobře myslí. Prokazatelný je i nižší výskyt depresí u sportovců a aktivních lidí.

Čtěte více...

Deset rad, jak se efektivně učit

Deset rad, jak se efektivně učit Zkouškové období se blíží. Prostudujte si následujících deset rad a učení vám půjde lépe od ruky.

Čtěte více...

Učení metodou 5P

Učení metodou 5P Ano, není jednoduché donutit se začít učit, natož v tom pokračovat, obzvlášť když je venku tak hezky, musíte uklidit skříň, přestavět pokoj, posekat trávu, opalovat se, sledovat nové díly seriálu, jíst, odpočívat, (doplňte si sami)...

Čtěte více...

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info