Výzkumy

Léčba elektrickým proudem

Léčba elektrickým proudem Ačkoliv je léčba šokem širokou veřejností vnímána jako násilná metoda "vymývající" mozek, ve skutečnosti je to velice úspěšná léčba pomáhající například v boji proti těžkým depresím. Ač se to nezdá, léčba elektrickým proudem má poměrně dlouhou historii.

Čtěte více...

Fotodynamická terapie

Fotodynamická terapie Fotodynamická terapie je diagnostická a léčebná metoda využívaná zejména při léčbě tumorů. Je založená na aplikaci fotosenzitivní látky, jež se po aplikaci hromadí přednostně v nejrychleji proliferujících (tedy nádorových) buňkách a po ozáření světlem určitého spektra způsobí smrt odpovídajících buněk. Díky svému stimulačnímu efektu se metoda používá také v kosmetice.

Čtěte více...

Lněný olej

Lněný olej se získává lisováním semínek lnu setého, který známe hlavně jako textilní plodinu. Panenský lněný olej, který se lisuje za studena z lněných semínek, obsahuje až 72 % nenasycených esenciálních mastných kyselin, vysoké množství lecitinu, minerální látky a vitamíny.

Čtěte více...

Infuze vysokých dávek vitaminu C při léčbě rakoviny

Infuze vysokých dávek vitaminu C při léčbě rakoviny Vitamín C je všeobecně velmi dobře znám. Každý ví, že ho obsahují citrusové plody, šípky, rakytník, rajčata, brokolice a další potraviny. Obvykle jej požíváme ve formě citronové šťávy do čaje při chřipce a nachlazení. Všeobecně se totiž ví, že posiluje odolnost organismu a imunitu. Proto se lékaři nyní pokoušejí využít tuto jeho vlastnost při léčbě nádorových onemocnění.

Čtěte více...

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info