Zprávy

V USA bude platit zákaz syntetických částeček v peelingových přípravcích

V USA bude platit zákaz syntetických částeček v peelingových přípravcích V Americe bude od července 2017 zakázáno přidávání malých syntetických brusných částeček do peelingových přípravků, jako jsou mýdla, sprchové gely nebo zubní pasty. Tyto mikroperličky jsou totiž tvořeny plastem. Sice pomáhají zbavit tělo nečistot a odumřelých buněk kůže, ale na oplátku znečišťují půdu a vodu, mohou se šířit v potravinovém řetězci a škodí některým živým organismům.

Čtěte více...

Cena za zdraví bude vyšší – co letos čeká české pacienty?

Cena za zdraví bude vyšší – co letos čeká české pacienty? Letošní rok je plný změn, příjemných i těch méně příjemných. Mezi ty příjemné patří snížení doplatku na některé léky. Naopak jednou z méně příjemných změn je zvýšení zdravotního pojištění.

Čtěte více...

Přímo za čumákem: 1. charitativní pochod pro opuštěná zvířata

 Přímo za čumákem: 1. charitativní pochod pro opuštěná zvířata Charitativní pochod, pořádaný na pomoc opuštěným a týraným zvířatům, se poprvé uskuteční v Praze. Chcete podpořit útulky touto netradiční cestou? Není nic snazšího než se zúčastnit, třeba i s vaším psem nebo celou rodinou.

Čtěte více...

Alzheimerovu chorobu může ovlivnit strava

Alzheimerovu chorobu může ovlivnit strava Jídlo má velký vliv na zdraví, může dokonce přibrzdit vývoj Alzheimerovy choroby. Čím více vitaminů, zdravých tuků a ryb, tím lépe, naopak nekvalitní jídlo má na stav mozku negativní dopad.

Čtěte více...

Nová protéza umí vrátit cit

Nová protéza umí vrátit cit ŽENEVA – Dán, který před devíti lety přišel o svou končetinu, znovu poznal pocit dotyku díky protéze zhotovené italským výzkumníkem Silvestrem Micerou.

Čtěte více...

Nová technologie transplantace jater

Nová technologie transplantace jater LONDÝN – Týmu chirurgů z Královské univerzity v Londýně se povedl jedinečný úspěch. Provedli totiž úspěšnou transplantaci jater pomocí revoluční techniky, která umožňuje tyto orgány udržovat v tělesné teplotě a zajistit jejich funkčnost

Čtěte více...

Lék na Alzheimerovu chorobu?

Lék na Alzheimerovu chorobu? NEW YORK – Po několika letech bloudění a nadějí je snad tým amerických vědců na stopě léku, který zmírňuje či dokonce zastavuje Alzheimerovu chorobu.

Čtěte více...

Krev elixírem mládí?

Krev elixírem mládí? NEW YORK – Americký vědec Tony Wyss-Coray zveřejnil svou novou studii, ze které vyplývá, že „mladá krev" vpravená do „starého" těla může zrychlit činnost mozku a oživit celý metabolismus

Čtěte více...

Nový objev českých vědců pomůže v boji proti černému kašli

Nový objev českých vědců pomůže v boji proti černému kašli PRAHA – Vědci z Mikrobiologického ústavu AV ČR se výzkumu bakterie černého kašle věnovali mnoho let. Nyní si však nechali patentovat metodu, která může vylepšit vakcínu proti černému kašli.

Čtěte více...

Orgány pěstované na těle pacienta

Orgány pěstované na těle pacienta LONDÝN – Tkáňoví inženýři z University College v Londýně přišli s posunem v pěstování orgánů. V dnešní době se již dá vytvořit ucho či nos, avšak mimo tělo.

Čtěte více...

  • 1
  • 2

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info