Infuze vysokých dávek vitaminu C při léčbě rakoviny

Vitamín C je všeobecně velmi dobře znám. Každý ví, že ho obsahují citrusové plody, šípky, rakytník, rajčata, brokolice a další potraviny. Obvykle jej požíváme ve formě citronové šťávy do čaje při chřipce a nachlazení. Všeobecně se totiž ví, že posiluje odolnost organismu a imunitu. Proto se lékaři nyní pokoušejí využít tuto jeho vlastnost při léčbě nádorových onemocnění.

Infuze vysokých dávek vitaminu C při léčbě rakoviny

Lidský organismus si není schopen vyrobit vitamin C sám, proto je důležité přijímat ho v potravě. Potřebujeme jej kvůli tvorbě kolagenu, dobrému hojení ran, správné funkci vaziva, dále abychom neměli narušenou imunitu, lépe odolávali infekcím a netrpěli srdečně-cévními obtížemi.

Výsledky nedávno publikovaných lékařských studií naznačují, že ačkoli se mohlo zdát, že vlastnosti vitamínu C již nemohou nikoho překvapit, je možno nalézt jeho další využití a to velmi významné – jako protinádorovou léčbu. Při aplikaci vysokých dávek kyseliny askorbové nitrožilně vytváří tato látka okolo napadených buněk prostředí, kterým jim způsobuje oxidační stres a ony pak zahynou. Zatím nebyly objeveny žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Standardní dávky vitamínu C ze stravy či tablet pokryjí jen běžné fyziologické potřeby. I za předpokladu, že by ho člověk spolykal velmi vysoké množství, tělo jej stejně vyloučí močí. Infuzí se dostane do krve dávka, která působí protiinfekčně, protizánětlivě a antioxidačně.

Infuze lze využít při prevenci chřipky, při alergiích, autoimunitních onemocněních, jako je Crohnova choroba a také pro léčbu rakoviny. Léčba je nevhodná pouze pro lidi s porušenou funkcí ledvin a s ledvinovými kameny.

Vitamín C posílí protinádorový účinek klasické onkologické léčby a zároveň ochrání před jejími účinky zdravé buňky. Navýší šanci na vyléčení, nebo alespoň přispěje k omezení vedlejších účinků a kvalita života pacienta se zlepší.

Odborníci zastávají k této nové metodě různorodé postoje. Někteří jí vychvalují a doporučují jako převratnou novinku, jiní se k ní staví skepticky kvůli jejím zatím nezjištěným možným dopadům na zdraví v budoucnosti či vedlejším účinkům.

V celé České republice již existuje řada center, která infuzi vitamínu C aplikují.

Pojišťovny však v současné době infuze neproplácejí.

O možnosti a vhodnosti infuze je třeba se poradit se svým lékařem.

 

Obrázek:© hotblack | MorgueFile

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info