Vztahy

Vztahy jsou neodmyslitelnou součástí našeho života, ať už jde o ty osobní anebo pracovní.

Vztahy

Nikdo není rád sám, máme přirozenou potřebu s někým sdílet své pocity, názory a myšlenky, chceme někoho, komu můžeme říct úplně všechno, někoho, s kým budeme trávit nekonečné oslavy, trapné chvilky, s kým prožijeme ty největší záchvaty smíchu i ty nejsmutnější okamžiky a kdo nás bude mít rád takové, jací opravdu jsme. Je skvělé když si člověk najde protějšek, který všechny tyto požadavky splní. To ale nestačí, nemůžeme a vlastně ani nechceme všechno prožívat pouze s jednou osobou. A také když partnera nemáme, anebo nás zrovna trápí a chceme mít někoho, komu můžeme svěřit také vše o svém partnerovi, jsou tady přátelé. Je dobré umět rozdělit svůj čas mezi práci, partnera a přátele, volný čas potom mezi přátele a partnera. S každým prožijete něco jiného, budete mít více vzpomínek, více zážitků a tím i rozmanitější život.

Partnerské vztahy

Výběr partnera a následné udržení spokojeného vztahu tvoří velice důležitou součást života snad každého jedince a je ovlivňováno celou řadou skutečností. V dnešní době velká část lidí žije tzv. sériovou monogamií (tzn., že za svůj život postupně projdou množstvím dlouhodobých vztahů), jenom hrstce z nás se poštěstí nalézt už v nízkém věku partnera, se kterým strávíme zbytek života. Většina z nás tráví velké množství času tím, že se snaží vymyslet nejlepší taktiku na přivábení ideálního protějšku, a když už partnera máme, řešíme problémy ve vztahu a přemýšlíme, zda to, co prožíváme je opravdu tím, co jsme si vysnili. Někteří v tomto začarovaném kruhu uvíznou, jiným se podaří onen pro sebe ideální protějšek najít. Nejen v partnerských vztazích je důležité dělat kompromisy a mít jasné priority, netrápit se zbytečně maličkostmi, když ty velké věci na vztahu jsou skvělé. Tyto jednoduché zásady je dobré mít na paměti v přátelských vztazích, při komunikaci s okolím a také v práci.

Pracovní vztahy

Je důležité si uvědomit, že pro vztahy s lidmi v práci platí trochu odlišná pravidla než pro ty s blízkými lidmi. Pokud si nerozumíte s kolektivem spolupracovníků anebo dokonce se šéfem, můžete z toho být opravdu ve stresu, přeci jenom v práci dnes trávíme velké množství času. Většinou pro spokojený pracovní kolektiv stačí dodržovat jednoduchá pravidla slušného chování, dělat kompromisy, uvědomit si, že nikdo není dokonalý a nesnažit se předělat kolegy k obrazu svému. A pokud vedle vás v kanceláři sedí člověk, kterého jednoduše nemůžete vystát, ať se snažíte sebevíc, potom už je to zkouška vaší výdrže, soustředění a sebeovládání. Koukejte na to tak, že alespoň máte možnost se v těchto schopnostech lépe vycvičit.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info