Pleť a tělo

10 pravidel krásné a zdravé pleti

10 pravidel krásné a zdravé pleti

Zdravá pleť je důležitý předpoklad pro pěstěný vzhled a hlavně pro spokojenost se sebou samým. Jaká pokožka je krásná? Lehce opálená, se sjednoceným barevným tónem, pružná, pevná, hebká a hydratovaná. V dnešní době však není snadné jí takovou udržet. Rychlý životní styl, městský smog, stres, málo pohybu a průmyslově zpracované potraviny s málo vitaminy umí udělat své a nejeden z nás pak musí řešit, co s následky.

1. Základ je správná péče. To asi víte, všude se o tom píše, slyšíme to stále dokola. Zopakujeme si to i tady. Odličování a hydratace, to jsou dva pilíře celé péče, na kterých všechno stojí. Jak se odličovat? Záleží na typu pleti, nikdy však nic nezkazíte micelární vodou,která nevysušuje, ale ani nezamašťuje, pleť zklidní a do hloubky vyčistí. A jak hydratovat? Opět záleží na typu pleti. Krém, fluid, emulze, gel. A vždy dbejte na to, aby kosmetika byla nekomedonní.

2. Stejně důležitá je péče zevnitř. Možná i důležitější. Vitaminy, minerály, všechny důležité živiny, dostatek (ale ne nadbytek!) vody. Více se zde o tom nebudeme rozepisovat, vše o správné stravě si můžete přečíst v sekci Výživa.

3. Základní péče je dobrá, ale někdy je třeba přidat. Opět záleží na typu pleti, ale doporučuje se peeling. S tím to však není radno přehánět, pleť by se zbytečně podráždila. Pokožka se však obnovuje jednou za cca 28 dní, v tu chvíli je dobré jí pomoci. Na obličeji jemným peelingem, na těle buď také jím, anebo drsnou žínkou.

4. Jednou týdně je dobré dopřát pleti masku. Udělejte si z její aplikace pravidelný víkendový rituál. Masky čistící, hydratační, výživné, zklidňující, anti-aging, doma vyrobené či zakoupené, záleží jen na vás. Pleť vám bude vděčná a odmění se pomalejším stárnutím, lepší pružností a větší svěžestí. Masku však neaplikujte více, jak dvakrát týdně, aby se pleť nepodráždila, nebo i zbytečně nezhýčkala, to jí také nesvědčí. Všeho moc škodí.

5. Ujistěte se, že máte dost vitaminu D. Obličej máme tendenci si chránit před sluníčkem celý rok (což je také v pořádku, zabráníme tím vzniku pigmentových skvrn a vrásek), ale mnoho problémů s kůží, jako ekzémy, nečistá pleť a akné, je zapříčeněno právě nedostatkem vitaminu D. Zkuste v tabletách či kapkách anebo se jednoduše projděte na sluníčku. Stačí čtvrt hodiny a denní dávka je vaše.

6. Jednou za měsíc si zajděte na kosmetiku. Vyškolená odbornice vám pleť jemně vyčistí a dodá jí přesně to, co potřebuje, v závislosti na typu a stáří. Navíc je příjemné, když se o vás někdo stará, odpočinete si a na chvíli zapomenete na všechny povinnosti i na to, o co se musíte starat vy. A to je pro zdraví, a tím i pro krásu, blahodárné!

7. Zjistěte, co vám vyhovuje. Některé typy pleti milují oleje, jiné ho nesnesou. Někomu sednou gely, jinému hutné krémy. To samé platí o ingrediencích. Jsou lidé, kteří si nemohou vynachválit koenzym Q10, jiní preferují vitaminy, další zase peptidy. Až zjistíte, co vám sedí, už se toho držte. V kosmetice se vyplatí věrnost.

8. Na obličej si moc nesahejte. Stejně tak na dekolt a na záda, zbytečně zanášíte kůži nečistotami, které máte chtě nechtě na rukou. A zásadně si sami neprovádějte mechanické čištění! A když už to musí být, chystáte se na ples a pupínek vám prostě vadí, důkladně si umyjte ruce, použijte kosmetické kapesníčky a místo před zákrokem i po něm důkladně ale opatrně vyčistěte pomocí alkoholového tonika či dezinfekce, jinak se vám vyrážka rozšíří i do ostatních pórů.

9. Pamatujte, že všechny krásné modelky a celebrity v časopisech také nejsou dokonalé. Za mnoho z jejich krásy můžou grafické programy a velice drahý makeup. Pleti z plakátu nikdy nedocílíte a ani to nechtějte - je to neosobité a působí to neživě. Každá piha, skvrkna, kruhy pod očima, to vše dodává na zajímavosti. Jen dbejte na své zdraví, když z vás bude zářit společně s dobrou náladou, můžete hned konkurovat i těm největším krasavícím. Jejich tajemství kromě péče tkví totiž ve víře, že jsou opravdu krásné. To z nich září, podle toho se chovají a tak jim to všichni věří. To můžete mít taky.

10. Základem veškeré krásy jsou tři věci: voda, vzduch, spánek. Vodu doplňujte pitným režimem, vzduch, tedy kyslík, do pleti dostanete pohybem, a to jakýmkoliv, ale nejideálněji na čerstvém vzduchu a spánek by měl být pravidelný, ideálně v rozmezí desátá večer až osmá ráno. Čím dříve před půlnocí ulehnete, tím lépe si váš organismus odpočine.A odpočatá pleť vypadá hned úplně jinak. Když bude čas, zkuste si zdřímnout i po obědě. Uvidíte tu změnu! A hlavně pozitivní myšlení. To je nejdůležitější.

Arganový olej

Arganový olej

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité. Lisuje se v jedné oblasti na celém světě – v jihozápadní části Maroka. To omezuje jeho produkci a také zvyšuje cenu. Je znám také jako „marocké zlato". V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Arganový olej obsahuje celou řadu důležitých látek. Má vysoké množství antioxidačních látek, vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, vitaminu E, skvalenu a dalších významných látek, jak kosmeticky tak i výživově. Produkty s arganovým olejem přispívají k tomu, aby pleť byla dostatečně hydratovaná, svěží, dochází ke zpomalování procesu stárnutí pleti. Pokožka bude po použití vypnutá. Arganový olej je vhodný i pro ošetření vlasů. Napomáhá regeneraci vlasů, hlavně roztřepených konečků, zlepšuje jejich strukturu. Výrobky s arganovým olejem jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivé a pro všechny věkové kategorie.

K dostání jsou krémy s obsahem arganového oleje, pleťové oleje i šampony.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info