Mazlíčci

Lidé, kteří mají domácí mazlíčky, jsou podle různých studií šťastnější ve svém životě více než ti, kteří žádné nechovají. Mají lepší sebevědomí, fyzickou kondici, jsou méně nemocní, nezažívají takové pocity osamělosti, myslí pozitivněji a jsou méně roztržití. Domácí zvířata zlepšují nejen fyzické, ale i duševní zdraví, poskytují sociální i emocionální podporu, mají dobrý vliv na lidi zdravé i lidi trpící nějakou nemocí.

Do českých rodin domácí miláčci nedílně patří. Ať už se jedná o psy, kočky, hlodavce, ptáky nebo plazy. Někdy si nemůžeme pořídit takové zvíře, jaké bychom chtěli, protože jsme omezeni finančními možnostmi nebo prostorem. Je nutno zvážit své možnosti, pro každého milovníka zvířat se najde vhodný mazlíček.
Nejčastěji jsou doma chováni psi a kočky. Psi mohou být věrní, poslušní a sdílejí s námi život doma i venku. Kočky jsou zase silné osobnosti, které k sobě jen tak někoho nepustí a mívají své manýry. Plemen psů a koček je nespočetné množství, a k tomu musíme přidat velké množství kříženců. Pokud chcete pomoci, určitě se pohlídněte po svém novém kamarádovi v útulcích. K dalším oblíbeným zvířatům v bytech i rodinných domcích patří akvarijní rybičky, želvy suchozemské i vodní, morčata, křečci, králíci, fretky, pískomilové, osmáci degu a exotičtí ptáci. Existuje ale celá další řada zvířat, které lze chovat. Někteří mají velmi specifické nároky a je potřeba opravdu zvážit, zda jejich chov zvládneme. Patří sem hadi, vzácné druhy terarijních a akvarijních zvířat, ptáků, pavouci a mnoho dalších. Ostatně každé zvíře, i to běžně chované a považované za nenáročné, má své nároky, které musíme uspokojit a péče o něj je závazek.

Všichni tito mazlíčci potřebují naši péči a pozornost. Proto jsme pro vás připravili kategorii, která se věnuje podrobně i těmto členům domácnosti. Naleznete u nás články ohledně toho, jak se o zvířátka starat, jaké je mohou trápit nemoci, přečtete si zajímavosti a také rady ohledně společného soužití.
Stejně jako u lidí je u zvířat základem zdravého a spokojeného života prevence. Vše začíná správnou volbou zvířete právě pro naši rodinu, vytvořením optimálních podmínek pro daný zvířecí druh a pokračuje péčí o zvíře po celý jeho život.

I u zvířat hraje velkou roli genetika. Tu můžeme ovlivnit tím, že nebudeme podporovat bezhlavé množení zvířat za účelem zisku. Buď si pořídíme zvířátko z věrohodného zdroje, nebo můžeme poskytnout domov tvorovi, který o domov přišel.

Vytvořte zvířeti dobré podmínky, zajímejte se o jeho potřeby a ono se vám odvděčí jedinečným způsobem. Zvířata nepotřebují drahé věci a rozmazlovat. Větší službu jim prokážete tím, že použijete zdravý rozum. Určitě se vyplatí investovat do kvalitního krmení a do zdravotní péče. Největší dar, který můžete zvířatům poskytnout, je šťastný a zdravý život.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info