Tipy a triky pro krásu

Tipy a triky redaktorů, čtenářů i babiček pro vaše zdraví, krásu, domácnost i dobrou náladu.

Tipy a triky redaktorů, čtenářů i babiček pro vaše zdraví, krásu, domácnost i dobrou náladu.

Uvítáme i tipy a triky od Vás! Zasílejte nám je na adresu zdravota@email.cz

Medová maska na vlasy

Medová maska na vlasy

Med je zázrak, o tom není pochyb. A pokud o medu pochybujete, zde si můžete přečíst, co všechno umí. Je to skvělá potravina, kterou můžete využít všemi možnými způsoby, jedním z nich je, že si z medu a kokosového oleje uděláte masku na vlasy.

Mírně rozehřejte plotýnku, vyberte si menší hrnec s pořádným dnem a dejte do něj jednu lžíci medu a jednu kokosového oleje. Tyto dvě ingredience pořádně smíchejte, a nechte rozpustit. Tento úžasně vonící mix si opatrně aplikujte na celé vlasy. Nechte 15 až 20 minut působit a můžete smývat, a užívat si krásně lesklou hřívu. Pokud však nemáte nějak zničené vlasy, použijte menší množství masky a nechte ji působit jen chvíli. Bonusem je, že vám budou vlasy nádherně vonět po medu a kokosu!

Kávový peeling

Kávový peeling

Peeling lógrem z presovače či překapávače a koneckonců i z turka je výborný na zadní partie, které mají tendenci ochabovat a obalovat se podkožním tukem a celulitidou. Tajný tip kosmetiček je i peeling obličeje, ten však musí být prováděn velmi jemně, protože namletá kávová zrnka jsou velmi ostrá a hrubá. Ideální je smíchat kávu s trochou medu, potom bude peeling nejen proti odumřelým buňkám a na zpevnění a oživení pleti, ale i proti stárnutí, bakteriím a jizvičkám. Navíc je hmota ze zlatého medu a hnědé kávy neuvěřitelně krásná.

Proti kruhům pod očima

Kruhy pod očima se nevyhýbají nikomu a čas od času jimi trpí i celebrity. Pokud nemáte zrovna čas na dostatek spánku a potřebujete se kruhů zbavit, existuje rychlá a snadná metoda. Do oblastí pod očima vmasírujte oční krém s obsahem vitamínu C. Ten umí stahovat cévky pod kůži a kruhy tak nejsou příliš vidět. Případně se vyplatí i krém, který obsahuje retinol či kyselinu hyaluronovou. Retinol dokáže kůži zahustit a kyselina hyaluronová stimuluje tvorbu kolagenu, který kůži vypne. Po celý den pak dodržujte pitný režim, v ideálním případě pijte i pravý zelený čaj.

Problém se suchou pletí a nanášením makeupu

Pokud máte potíže se suchou pletí, která se navíc po nanesení make-upu ještě zešupinatí, zkuste místo drahých krémů, které jsou plné chemikálií, něco více přírodního. Kupte si přírodní kokosový olej, který brání pleti ve vysoušení a obsahuje i mastné kyseliny, které jsou přirozené pro lidskou pokožku. Ideálně tento olej nanášejte pravidelně na pleť, například před spaním, aby se pokožka přes noc vzpamatovala a ráno jste již s nanášením make-upu neměla nejmenší potíže.

Pro krásné zuby

Pravidelnou péči vylepšíte tím, že si vyrobíte vlastní směs na čištění zubů. Tu připravíte smícháním 4 lžic jedlé sody a půl lžičky usušeného zázvoru. Přidáte několik kapek mátového oleje a jednu lžičku mořské soli. Tímto zuby krásně vybělíte a díky zázvoru navíc i desinfikujete dutinu ústní. Navíc posílíte i dásně, a to už při pravidelném užívání dvakrát týdně. Samozřejmě se ale nevzdávejte zubní pasty, která by měla neustále figurovat v běžné hygieně.

Proti celulitidě

Pokud máte potíže s celulitidou, zkuste smíchat obyčejné tělové mléko s mletou kávou. Touto směsí pečlivě masírujte postižené oblasti alespoň několik minut. Pro co nejlepší výsledek lze k masírování jednotlivých partií použít i speciální masážní kartáč proti celulitidě. Kromě toho lze zkusit i kávový peeling, který zlepšuje prokrvení pokožky. V kombinaci s následnou masáží pomocí kartáče je výsledek ještě efektivnější. je však nutné v proceduře vytrvat i měsíc, než jsou znát první výsledky a celulitida začne pomalu ustupovat. Nejdůležitější je ale hlavně pravidelný pohyb a detoxikace organismu.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info