Základní informace o typu léčby

V současné době zažíváme velký vzestup technologií, chemie, fyziky i medicíny. Zároveň se vzmáhá trend využívání léčebných postupů pocházejících ze starých východních filosofických a medicínských tradic. Lidé se k tomu staví porůznu. Někdo zcela zavrhuje západní medicínu s pocitem, že mu nemůže s jeho problémem pomoci, jiný zas považuje východní znalosti za šarlatánství. Jak se v tom zorientovat? Věc se má tak, že ideální je kombinovat oba přístupy. Každý problém chce jiné řešení. Některé akutní stavy, jako jsou záněty slepého střeva či zlomeniny, by asi bylo nemoudré pokoušet léčit bylinkami a změnou stravy. Naopak různé dlouhodobé vleklé chronické problémy, se kterými si váš lékař neví rady, můžete poměrně snadno odstranit právě pomocí východní medicíny. Podrobnější informace najdete v jednotlivých podsekcích.

Kudy dál?

 • Klasická medicína

  Klasická medicína je výborná na léčení akutních stavů a mnoha vážných chorob. Na co si však u ní dát pozor? Nesmí se předceňovat, ale ani podceňovat.

 • Celostní medicína

  Celostní medicína hledá příčiny problémů v celkovém přístupu k životnímu stylu a přistupuje ke každému pacientovi individuálně.

 • Alternativní medicína

  Čínská medicína a indická medicína neboli ajurvéda jsou možnou alternativou, jak řešit problémy, se kterými si váš lékař neví rady.

 • Homeopatie

  Využívá látek vyvolávající symptomy nemoci v maximálně zředěném množství, čímž mnohdy úspěšně bojuje proti jinak neléčitelným problémům, jako jsou například alergie.

Víte, že...

Víte, že...

Víte, že se v současnosti diskutuje nárůst civilizačních chorob v souvislosti s chronickým nedostatkem vitaminu D? V důsledku kampaně proti melanomu, rakovině kůže a také kvůli častému pobytu v uzavřených prostorách, jsou hodnoty vitaminu D u západní populace kriticky nízké. Přitom je právě tento vitamin určující pro aktivitu imunitního systému, zabraňuje bujení nádorů a vzniku cukrovky. Stačí deset minut na přímém slunci bez UV ochrany či doplněk stravy a tím se předejde mnoha problémům.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info