Alternativní medicína

Co nazýváme alternativní medicínou?

Alternativní medicína je široký pojem zahrnující všechny metody neklasické medicíny, v našem případě zmiňujeme čínskou a indickou medicínu, které se v západních zemích začínají těšit stále větší popularitě.
Léčebná východiska a postupy jsou mnohdy postaveny na alternativních filozofických názorech. Tuto medicínu v mnoha případech nemusí provádět lékař, ale léčitel či terapeut, který nemá medicínské vzdělání a který není právně odpovědný za svého klienta.

Výhody a nevýhody

Je důležité uvědomit si, že alternativní léčebné postupy mohou vyřešit mnohé problémy, nejsou však všemocné a rozhodně není moudré spoléhat se pouze na ně. Zároveň je, pokud se rozhodneme je vyzkoušet, velice důležité vybrat si správného terapeuta, protože tento obor je snadno zneužitelný těmi, kteří v něm vidí pouze rychlý výdělek. Nejlepší je poptat se známých.

Kdy se obrátit na alternativní medicínu?

Obě medicíny, které budeme v podsekcích rozebírat, tedy indická a čínská, vnímají člověka jako komplexní bytost úzce provázanou s jejím okolím a vlastně s celým existujícím světem. Lidská bytost je součást velkého celku, který sám o sobě může být vyvážený, chybami v přístupu však nastávají disbalance a ty způsobují nemoci. Je mnoho případů nevyjasněných "záhadných" uzdravení, které klasická medicína nedokázala vysvětlit. Třeba ono "mezi nebem a zemí", na které mnoho lidí kouká s velkou nedůvěrou, má na člověka opravdu vliv a třeba je zrovna alternativní medicína možností, jak tento vliv ovládnout...

Která léčba Vás zajímá?

  • Ajurvéda

    Tradiční indická medicína. Ajurvéda v sanskrtu znamená "vědění o životě" a je považována za nejstarší a nejucelenější systém péče o zdraví.

  • Čínská medicína

    Tisíce let staré vědění, vnímající člověka jako provázaný celek, v němž se vše navzájem ovlivňuje. Mezi její základní principy patří yin a yang, energie čchi a učení o pěti elementech.

Každý předmět v našem životě je jak všichni víme, složen z atomů a ty zas z protonů a neutronů a dalších částic. Podrobnosti nepotřebujeme znát, ale hodí se nám uvědomit si fakt, že v každé jakkoliv malé jednotce tvořící náš svět je pohyb a pohyb rovná se energie. Každá věc v našem okolí něco vyzařuje. Říká se, že některé nerosty mají zvláštní účinky. Působí příznivě na různé drobné problémy a neduhy. Možná na tom něco bude a když tomu člověk věří, mohou se tyto účinky ještě násobit. Vyzkoušejte mít v kapse či pod polštářem nějaký polodrahokam, který vám je příjemný na pohled a na dotek a třeba zjistíte, že vám vážně v něčem pomáhá.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info