Homeopatie

Co nazýváme homeopatií?

 „Účinnost a neškodnost" – to bylo heslo německého lékaře a vědce Samuela Hahnemanna, když téměř před 200 lety vytvořil léčebný přístup, který je dnes znám jako homeopatie. V současné době patří homeopatie mezi nejrozšířenější typy alternativní léčby vůbec. Hlavním principem tohoto přístupu ke zdraví je myšlenka vitální síly, jednota organismu (v Číně známo jako čchi) a zcela individuální přístup k pacientům a jejich obtížím. Pro výrobu homeopatik se používají všemožné přírodní látky (od rostlin, přes hormony a jedy některých živočichů, až po schránky korýšů), jež jsou speciálními postupy uvedeny do silně koncentrovaného stavu. Cílem těchto přípravků je pozitivní ovlivnění celého organizmu, který pak získá sílu pro léčbu a odstranění všemožných obtíží. Pomocí homeopatik je možné udržovat své tělo v dobré fyzické i duševní kondici, vyléčit „obvyklé" nemoci jako nachlazení, ale také zbavit člověka chronických a opakujících se obtíží.

Výhody

Velikou výhodou homeopatik je jejich šetrnost k organismu, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie od novorozenců až po seniory právě proto, že nezatěžují organismus zbytečnými umělými látkami, ale jsou tvořeny z čistě přírodních přísad.  Tyto léky nezpůsobují alergie a jsou často vhodnou alternativou v těhotenství, kdy jsou obvyklé léky zakázány pro jejich negativní vlivy na zdraví dítěte nebo matky. Homeopatika jsou většinou podávána buď ve formě granulek, tablet anebo sirupů, pro děti se účinné látky ředí v malém množství vody.

Kdy se obrátit na homeopatii?

Homeopatie je tedy vhodnou léčbou anebo doplňkovou léčbou při celé řadě obtíží. Dokáže vyléčit běžné problémy jako je kašel, nachlazení, bolest v krku, žaludeční obtíže, ale také umí dopomoct třeba od nevolnosti při cestování. Správně namíchaný lék toho ale umí daleko více, například potlačit některé nežádoucí účinky radioterapie či chemoterapie, pomáhá také od chronických obtíží, jako jsou poruchy spánku, migrény, astma nebo psychické problémy. Vždy je ale důležité jít si pro radu k odborníkovi, homeopatie je jistě skvělá alternativní medicína, ale neumí vyléčit všechno. Proto se při jakýchkoli obtížích poraďte se svým lékařem, jaká varianta léčby a podpůrné léčby je pro vás ta nejvhodnější.

Celá problematika není tak jednoduchá, jak je nastíněno v tomto článku. Ten slouží pouze pro zorientování se v základních charakteristikách a pro pochopení rozdílů ve východiscích a cílech jednotlivých přístupů k léčbě. Každý pacient má zcela individuální průběh své choroby a tím je třeba se řídit.


Nejlepší je nepřistupovat dogmaticky k žádnému z léčebných přístupů, protože každý má svá pro a proti. V dnešní době máme možnost vybírat si ze všech variant tu pro daný problém nejvhodnější, což je dobré využít pro optimalizaci léčby.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info